هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان چقدر است ؟

توسط | مهر ۳۰, ۱۳۹۷

از مهم ترین مسائل مربوط به مهاجرت به انگلستان می توان هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان را نام برد. مقادیر هزینه برای تحصیل و زندگی در این کشور آن هم در سال ۲۰۱۸ بسیار مهم و دارای اهمیت تلقی می شود. تمامی متقاضیان مهاجرت به انگلیس بایستی پیش از اقدام به کار مهاجرت هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را برآورد کنند. البته ذکر این نکته هم الزامی است که نمی توان خیلی به صورت جزئی هم اقدام به محاسبه مخارج زندگی در انگلستان کرد. ولی به طور کلی آشنایی با هزینه های ناشی از اقامت و تحصیل در انگلستان می تواند در جهت دادن به برنامه مالی شما در مهاجرت کمک شایانی کند. ما در این مقاله سعی داریم هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان را برای شما مشخص و شرح دهیم .

اما هزینه تحصیل در انگلستان چه قدر است؟

افزایش هزینه تحصیل در انگلستان در چند سال اخیر تحت تاثیر عوامل مختلفی بوده است. این افزایش قیمت مربوط به شهریه مراکز آموزشی نه تنها انگلیس بلکه شامل اروپا نیز می شود. با این روند شرایط زندگی برای دانشجویان بین المللی هم با گذشته فرق کرده است. به گونه ای که این افزایش هزینه ها در انگلستان بر بیمه دانشجویان بین المللی نیز تاثیر مستقیمی بر جای گذاشته است. این افزایش چیزی در حدود دو برابر هزینه های قبلی تحصیل در انگلستان می شود.  به همین خاطر در حال حاضر شرایط تحصیل و زندگی در انگلستان برای افراد زیادی دور از دسترس قرار دارد.

دلیل پر تقاضا بودن انگلستان برای تحصیل

دانشگاه های انگلستان با سطح علمی بسیار بالا و با دارا بودن بهترین امکانات تحصیلی در جهان مناسب ترین گزینه برای دانشجویان بین المللی است. افراد مختلفی چه دانش آموز، چه دانشجو و چه فرد معمولی با تحصیل و زندگی در انگلستان آینده خود را به بهترین شکل تضمین می کنند. ولی باز هم هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان را نمی توان نادیده گرفت و باید به فکر چاره بود. برای آگاهی بهتر از وضع مخارج تحصیلی در انگلستان ، لازم است بدانید که انگلستان هم مانند کشورهای آمریکا ،استرالیا ، کانادا و … دارای نظام آموزشی خصوصی است. به همین مهاجرت به این کشورها پر هزینه خواهد بود.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان چقدر است ؟

هزینه های دانشجویی در انگلستان

بر اساس آمار های ارائه شده این هزینه ها به طور متوسط در سال برای یک دانشجوی بین المللی چیزی در حدود ۱۱۹۸۷ پوند می شود. هم چنین متقاضیان کارشناسی ارشد بایستی مبلغی در حدود ۱۲۰۵۶ پوند در نظر بگیرند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این مبالغ برای چه کارهایی خرج می شود؟  به طور کلی این هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی برای رفت و آمد و خرید کتاب است. هم چنین در بعضی موارد هزینه خوابگاه و بیمه دانشجو نیز به این مخارج اضافه می گردد. اما باز هم نمی توان به طور دقیق گفت که این میزان برای تحصیل و زندگی در انگلستان کافی است، به طوری که بسیاری از هزینه ها نهفته و پنهان است. برای تحصیل در انگلستان لازم است احتمال افزایش هزینه ها را نیز در نظر بگیرید.


بیشتر بخوانید : دانشگاه ناتینگهام ، بهترین دانشگاه انگلستان


آیا هزینه تحصیل در انگلستان برای همه شهرها یکسان است؟

جواب این پرسش نه خیر است. به این دلیل که هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در جای جای این کشور با یکدیگر فرق دارد. برای نمونه هزینه زندگی در لندن با شهرهای اطراف لندن به هیچ وجه یکسان نیست. هم چنین جالب است بدانید که شهر لندن انگلستان از گران ترین شهرهای دنیا به حساب می آید. به همین خاطر اگر قصد مهاجرت به لندن را دارید باید  در حدود ۱۳۵۲۱ پوند تنها برای زندگی در این شهر در نظر بگیرید. هزینه زندگی در انگلستان بسیار متفاوت بوده و بستگی کاملی به جزئیات و شرایط زندگی هر فرد دارد. اما هزینه هایی مانند اجاره مسکن در شهر لندن برای یک سال چیزی در حدود ۶۳۴۰ پوند است و در مقایسه با سایر شهر ها چهل برابر بالاتر است. تمامی این ارقام گفته شده توسط اداره مهاجرت انگلستان اعلام شده است.

مبالغ حدودی مورد نیاز برای زندگی در انگلستان

خارج از لندن       داخل لندن           

 • شهریه     ۸۴۲۵ ۸۴۲۵
 • کتاب ها ،نشریات و غیره   ۴۶۴ ۶۱۰
 • ۳۹۱ ۶۳۱      سفر
 • ۴۹۸۹ ۶۳۴۰    اجاره
 • ۱۹۵۴ ۱۹۵۶    محصولات غذایی
 • ۳۶۳ ۳۹۶      کالاها خانگی
 • ۴۲ ۶۵           بیمه
 • ۱۹۱۷ ۲۲۲۹    وسایل شخصی
 • ۱۷۰۵ ۱۵۳۸    سفر
 • ۱۱۹۰ ۹۹۷      اوقات فراغت
 • ۲۱۴۴۰ ۲۳۱۸۷  جمع کل

نکته!

چنان چه بخواهیم هزینه تحصیل در انگلستان را برای دانشجویان به صورت ماهیانه در نظر بگیریم بایستی مبلغی در حدود ۱۰۲۰ پوند در سال و برای خارج از لندن نیز ۸۲۰پوند باشد.

هم چنین لازم به ذکر است که این مبالغ به طور تقریبی و برای افراد مهاجر و دانشگاه های خصوصی انگلستان هستند.

افرادی که دارای اقامت انگلستان هستند با استفاده از مراکز آموزشی دولتی می توانند هزینه های تحصیلی شان را کاهش دهند.

بورس تحصیلی در انگلستان

دولت کشور انگلستان برای افرادی که دچار مشکلات مالی هستند و نمی توانند هزینه های تحصیل را پرداخت کنند ، وام و کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد. در واقع به دانشجویان در انگلستان بورس تحصیلی تعلق می گیرد . مبلغ های مربوط به بورسیه از ۵۷۴۰ پوند شروع می شود و در بعضی از موارد به ۷۷۵۱ پوند هم می رسد. تمامی دانشجویانی که اقدام به دریافت بورس تحصیلی در انگلستان می کنند، بعد از تحصیل می توانند این وام ها را به دولت یا خود دانشگاه ها پس بدهند. حتی امکان کار کردن هم برای این افراد وجود دارد و با این کار می توانند سابقه کار و بیمه خود را لحاظ کنند که بخشی از اقامت فرد دانشجو به حساب می آید. همه دانشجویان قادر به دریافت بورس تحصیلی نیستند. در این باره برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید به مقاله دریافت بورس تحصیلی در انگلستان مراجعه کنید.

دانش آموزان مهاجر به انگلستان بخوانند!

انگلستان با دارا بودن سطح آموزشی و تعلیمی بالا در مراکز مختلف دانشگاهی و مدرسه ای خود، همه ساله متقاضیان زیادی را از سراسر جهان پذیرا است. اما اگر دلتان می خواهد در مدارس این کشور درس بخوانید بایستی از پس هزینه های تحصیل در آن نیز بربیایید. مدرسه های انگلستان به علت خصوصی بودنشان و بر اساس امکانات دارای شهریه های مختلفی هستند که معمولا این مبلغ از ۱۰۰۰ پوند آغاز می شود و تا ۲۵۰۰۰پوند نیز شاید برسد. اما باز هم مدارس و کالج های دولتی در انگلستان وجود دارند که از هزینه های تحصیلی کم تری برخوردار هستندو این هزینه ها از ۴۰۰۰ پوند تا ۸۰۰۰پوند می رسد.

اما باز هم به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم بایستی اعلام کنیم که انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی گران تر است و این گرانی در حدود پنجاه درصد بالاتر از سایر کشورها است.  به همین خاطر کشورهایی مانند آلمان با ارائه خدمات آموزشی رایگان در جایگاه محبوبی به نسبت انگلیس قرار دارد.

در آخر می توان گفت که انگلیس به دلیل گرانی ها و وجود مخارج تحصیلی بالا شاید انتخاب خوبی برای همه نباشد و بسیاری از افراد به همین خاطر قید مهاجرت تحصیلی به انگلستان را می زنند.

 

One thought on “هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان چقدر است ؟

 1. homa nafari

  من مطالب سایت شمارو دنبال میکنم بیشتر مطلب بزارید مرسی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *