بورس تحصیلی در انگلستان / شرایط بورسیه تحصیلی در انگلیس

توسط | شهریور ۴, ۱۳۹۷

مهاجرت به انگلستان از طریق دریافت بورس تحصیلی در انگلستان یکی از خواسته های پر تقاضا به شمار می رود که در بین دانشجویان برای ادامه تحصیل رواج یافته است. امروزه می توان تحصیل در انگلستان را از آینده نگرترین تصمیمات برای یک جوان دانست . کشور انگلستان با دارا بودن بهترین دانشگاه های دنیا و ارائه امکانات متعدد به دانشجویان بین المللی در بین لیست برترین دانشگاه های جهان جایگاه خوبی را دارا است. اما مسئله مهمی که در این بین وجود دارد این است که شاید فراهم سازی هزینه و شرایط تحصیل در انگلستان برای همه ممکن نباشد.

از این رو دانشجویان باهوش و درس خوان به فکر دریافت بورس تحصیلی در انگلستان می افتند. تقاضای بورسیه تحصیلی در انگلیس شرایط به خصوصی دارد که باید مورد بررسی قرارگیرند. در این مقاله با ما همراه شده تا با این شرایط و موارد مهم در این زمینه آشنا شوید.

بورس تحصیلی در انگلستان / شرایط بورسیه تحصیلی در انگلیس
ما در این جا به سوالات رایج پیرامون بورس تحصیلی در انگلیس پاسخ داده ایم.

سوالاتی از قبیل این که:

 1. شرایط بورس تحصیلی در انگلستان سال ۲۰۱۸ کدامند؟
 2. راه های دریافت بورسیه و اقدامات لازم برای مهاجرت به انگلستان با بورسیه تحصیلی چیست؟

اصلی ترین مورد در رابطه با دریافت بورس تحصیلی در انگلستان

عده ای با مبنای این که از نظر مالی توانایی ندارند و نمی توانند از پس مخارج در انگلیس بر بیایند، فکر می کنند می توانند اقدام به دریافت بورس تحصیلی در انگلستان کنند. حتی در طرفی دیگر گروهی با فرض این که در کشور های جهان سوم زندگی می کنند یا اقلیت های خاص عضو هستند، می خواهند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. ولی حقیقت این است که اصلی ترین مورد برای اخذ بورس تحصیلی در انگلستان نشان دادن توانایی ها، استعداد ها و پتانسیل خود در رشته ای خاص است. هم چنین از مهم ترین کارهایی که در این باره بایستی انجام دهید این است که درخواست خود برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس را باید به مراکز ارائه دهنده بورس در انگلستان تحویل دهید.

شرایط لازم برای دریافت صلاحیت بورس تحصیلی در انگلستان کدامند؟

برای این که بتوانید به صورت صحیح و قانونی اقدام به دریافت بورس تحصیلی در انگلستان کنید، بایستی برخی شرایط و مدارک ضروری را برای این کار مهیا و تهیه کنید. مهم ترین موارد و نکاتی که لازم است شما آن ها را رعایت کنید شامل موارد زیر می شود.

مهم ترین شرایط برای کسب حداقل امتیاز جهت کسب بورس تحصیلی در انگلستان

 • مشخص کردن کشور خود : این مورد برای تمامی افراد صدق می کند . یعنی چه کسانی که در انگلستان هستند و می خواهند در کشور دیگری بورسیه دریافت کنند و چه افرادی که می خواهند اقدام به دریافت بورس تحصیلی در انگلستان کنند.
 • سن شما و دریافت بورسیه: یعنی شما بایستی در بازه سنی خودتان که در موسسه به آن بورسیه ارائه شده اقدام به اخذ آن کنید. هم چنین این نکته نیز لازم به ذکر است که بیش تر بورس ها و موسسه های ارائه دهنده بورسیه با رده سنی شما ارتباطی نخواهد داشت.
 • مدارک مقطع تحصیلی به همراه ریز نمرات : شما باید در راستای تقاضای خود در هر مقطع تحصیلی مدارک و ریز نمرات سال های گذشته خود را ارائه دهید.
 • تعهد به خدمت داشتن : این بدین صورت است که شما باید برنامه ای که در دوره تحصیلی برای شما تعریف می کنند را تعهد به خدمت داشته باشید.
 • تافل و آیلتس : لازم است برای دوره تحصیلی تان مدرک IELTSو TOFEL ارائه دهید. هم چنین لازم است بدانید که در برخی موارد به ارائه مدرک زبان نیازی نیست که در این صورت فرد معاف می شود.
 • داشتن هدف و برنامه قوی : بهتر است که یک برنامه مطالعه و لیستی از اهدافتان را مشخص کنید تا بتوانید موسسه مورد نظرتان را راضی و متقاعد کنید.

سایر شرایط و مراحل مهم برای فرد متقاضی بورس تحصیلی در انگلستان

 • کسب نمره نود درصد از کل GPA : ارائه بورس تحصیلی در انگلستان از ابتدای کار هم بر اساس نمرات شما است.
 • دریافت بورسیه تحصیلی عالی : شما بایستی از GPA کل ۴٫۰ و حداقل نمره ۳٫۰ را داشته باشید.
 • ارائه مدارک تحصیلی مدیریتی : شما بایستی پتانسیل رهبری و مدیریت خود را به خوبی و درستی نشان دهید.
 • دریافت بورس تحصیلی رقابتی در انگلستان : این نوع بورس بر اساس کارهای تالیفی و مقاله های شما خواهد بود.
 • بورس تحصیلی جوانان : این بورس اختصاص به افراد زیر سن ۲۵ دارد.

از کجا معلوم مدارک ما برای بورس تحصیلی در انگلستان کافی است؟

شما تنها با دارا بودن شرایط تحصیلی قادر به دریافت بورس نخواهید بود. بله این ها فقط درصد پذیرش شما را بالا می برد ولی به طور حتمی نیست. به این معنی که هزاران نفر نیز با داشتن شرایط مشابه اقدام به درخواست کرده اند. به همین خاطر موسسات ارائه دهنده بورس تحصیلی در انگلستان بهترین دانشجویان را فیلتر می کنند.
بورس تحصیلی در انگلستان / شرایط بورسیه تحصیلی در انگلیس

از جمله معیارهای موسسات ارائه دهنده بورس تحصیلی در انگلستان

 • برخورداری از برتری تحصیلی و پتانسیل قوی در زمینه تحصیلی پیشنهادی خود: به طوری که فرد درخواست کننده بایستی بتواند ارتباط بین موضوع مورد مطالعه و اهداف شغلی طولانی مدتش را بیان و نشان دهد.
 • بررسی دقیق عملکرد تحصیلی دانشجو یا دانش آموز: این بررسی شامل نمرات قبلی، نمرات آزمون ،تالیفات ، توصیه نامه های از دوره قبلی تحصیلی متقاضی
 • ارائه نامه انگیزشی متقاضی: در برخی موارد می تواند یک مقاله انگیزشی باشد.
 • میزان کیفیت تقاضا برای بورس تحصیلی در انگلستان: باید درخواستی کامل، دقیق و مورد اطمینان داشته باشید.
 • بورس تحصیلی توسعه کشوری: ارزیابی دانش آموزان بر اساس استعداد و مهارت های آن برای کمک تحصیلی، کاری و اقتصادی با هدف توسعه کشور خود صورت می گیرد. ارزیابی دانشجویان با توجه به شایستگی و ارتباط تحقیقات پیشنهادی پیشنهاد شده شان صورت می گیرد.

کارهایی که درصد موفقیت شما را بالا می برد 

دانستن این معیار ها میزان موفقیت و نتیجه گرفتن شما را نسبت به رقبایتان بیش تر می کند. هم چنین سعی کنید انگیزه خود را در نامه یا مقاله مربوطه بالا ببرید. علاوه بر این توصیه می شود دامنه تحقیقات خود را در زمینه های فعلی تمرکز ارائه دهنده بورس تحصیلی در انگلستان را بیش تر کنید. به طوری که در برخی مواقع دانشجویان با توجه به حوزه تحصیل یا تحقیق انتخاب شده شان برگزیده می شوند. توصیه می شود مشخصات و ویژگی های دریافت کنندگان بورس تحصیلی در انگلستان در دوره های قبل را نیز بخوانید و بدانید. با این کار ذهن شما باز تر شده و می توانید ایده های خوبی از نحوه اخذ دانش آموزان بگیرید و میزان شانس خود را بالا ببرید.
ما در این مقاله به موضوعاتی از قبیل شرایط، مدارک و مراحل دریافت بورس تحصیلی در انگلستان اشاره کردیم . امیدواریم با مطالعه موارد گفته شده بتوانید نتیجه مطلوبی بگیرید. هم چنین برای آشنایی بیش تر با دانشگاه های انگلستان به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *