۸ دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان

توسط | شهریور ۴, ۱۳۹۷

تحصیل در انگلستان یکی از اهداف و آرزوهای بسیاری از جوانان نه تنها ایران بلکه در سراسر جهان است. دلیل این مسئله و علاقه افراد به تحصیل در دانشگاه های انگلستان بالا بودن میزان کیفی سطح علمی آنان است. شما بی شک با اقدام به تحصیل در دانشگاه های انگلستان بهترین تصمیم زندگی تان را خواهید گرفت، چرا که با این انتخاب مزایای زیادی را برای خود و آینده تان به دست می آورید.  انگلستان با دارا بودن بهترین و معتبرترین دانشگاه ها در زمره برتری در جهان قرار گرفته است. این کشور با فراهم سازی امکانات مختلف به شما امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی تا فوق دکتری و بالاتر از آن را می دهد و شما می توانید بر اساس نیازها و شرایط تحصیل در انگلستان دانشگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی

اکثر دانشگاه های انگلستان با دارا بودن دفاتر امور بین الملل  به دانشجویان در زمینه های مختلفی از جمله دریافت ویزای تحصیلی در انگلستان، کمک هزینه تحصیلی و در صورت نیاز به دوره های زبان کمک می کنند.  اما مسئله ای که پیش می آید انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در انگلیس است.  این انتخاب به دلیل دانشگاه های متعدد در این کشور برای دانشجویان کمی سخت می شود. اما مهم ترین معیارهایی که می توان برای انتخاب دانشگاه های انگلستان در نظر گرفت عبارتند از؛

 • موقعیت دانشگاه و در کدام شهر بودن آن
 • اعتبار دانشگاه و مدرک آن در سطح بین المللی
 • تعداد دانشجویان بین المللی
 • میزان بورسیه تحصیلی در انگلستان

ما در ادامه سعی داریم هشت تا از دانشگاه های انگلستان را که در جایگاه بالایی در سطح بین المللی هستند را به شما معرفی کنیم.

معرفی برترین دانشگاه های انگلستان

نام هشت دانشگاه مهم انگلستان شامل موارد زیر می شود.

 1. دانشگاه ناتینگهام ( University of Nottingham )
 2. دانشگاه آکسفورد (Oxford university )
 3. دانشگاه باکینگهام ( university of buckingham )
 4. دانشگاه کینگستون ( Kingston university )
 5. دانشگاه بریستول (Bristol university )
 6. دانشگاه منچستر (university of manchester)
 7. دانشگاه کالج لندن (university college of london)
 8. دانشگاه ساوتهمپتون (university southampton)

دانشگاه ناتینگهام انگلیس ( University of Nottingham )

8 دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان
این دانشگاه تاثیر و نقش مهمی در معرفی شهر ناتینگهام انگلیس به سراسر جهان داشته است. بر اساس فهرست رده بندی بهترین دانشگاه های جهان کیو اس این دانشگاه در زمره یک درصد برترین دانشگاه های جهان قرار دارد.  ناتینگهام بر داشتن نگاهی فرا ملی گرا تاکید خاصی می کند، از این رو دانشگاه ناتینگهام می تواند جزو بهترین دانشگاه ها جهت انتخاب برای دانشجویان بین المللی باشد. این دانشگاه انگلستان علاوه بر شهر ناتینگهام در مالزی و چین نیز پردیس هایی دارد. دانشگاه ناتینگهام دارای چهار پردیس مجزا است.

موقعیت جغرافیایی شهر ناتینگهام در نزدیکی رودخانه ترنت و در میان مزارع سر سبز منطقه میدلندز است.

دانشگاه آکسفورد معروف ترین دانشگاه انگلستان (Oxford University )

8 دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان
کم تر کسی وجود دارد که تا الان نامی از آکسفورد نشنیده باشد. آکسفورد جزو قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان به شمار می رود. معروفیت و شهرت این دانشگاه در دنیا با فیلم برداری برخی از سکانس های هری پاتر نیز چندین برابر شده است. هم چنین جالب است بدانید که در حدود یک سوم از محصلان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این رقم در خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز بسیار جالب توجه می شود، چرا که تقریبا ۶۳ درصد دانشجویان تکمیلی آکسفورد خارج از بریتانیا به آن آمده اند.  در آکسفورد که از معتبرترین دانشگاه های انگلستان است، می توان در رشته های مختلفی از علوم انسانی تا پزشکی تحصیل کرد.

موقعیت جغرافیایی آکسفورد شمال غربی شهر لندن است و به طور تقریبی فاصله این دانشگاه تا شهر یک و نیم ساعت می شود. آکسفورد دارای یکی از زیباترین پردیس های دانشگاهی در سراسر جهان است.

معرفی دانشگاه باکینگهام انگلستان ( University of Buckingham )

8 دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان
اگر قصد تحصیل در انگلستان دارید آن هم در دانشگاه های خصوصی،  بی شک دانشگاه باکینگهام به عنوان تنها ترین دانشگاه خصوصی بریتانیا بهترین انتخاب خواهد بود. این دانشگاه با دارا بودن منشور سلطنتی تنها هزار دانشجو دارد. هم چنین جالب است بدانید که بیش از نیمی از دانشجویان باکینگهام را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

دانشکده های این دانشگاه خصوصی انگلستان عبارتند از ؛ هنر، علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی ، زبان  ،تجارت و حقوق.

از جالب ترین موارد در رابطه با دانشگاه باکینگهام سرمایه گذاری های بیش از اندازه آن در زمینه فناوری اطلاعات است که امروزه آن را به مدرن ترین دانشگاه های جهان تبدیل کرده است.

موقعیت جغرافیایی باکینگهام شمال غربی شهر لندن است و فاصله بین این دو شهر در حدود یک ساعت می شود. هم چنین این شهر با دارا بودن گونه های بسیاری از حیوانات جزیره انگلستان از جاذبه های توریستی این کشور برای علاقه مندان به حیات وحش است.

آشنایی بیش تر با دانشگاه کینگستون انگلستان ( Kingston University )

8 دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان
یکی دیگر از مطرح ترین دانشگاه های انگلستان ، کینگستون است. این دانشگاه در جنوب غربی لندن و نزدیکی رودخانه تیمز قرار و در حدود نیم ساعت از این شهر فاصله دارد.  اگر قصد تحصیل در انگلستان را با بورسیه تحصیلی دارید، انتخاب این دانشگاه برای شما مفید خواهد بود. کینگستون برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی کمک هزینه های زیادی اختصاص داده است. پردیس کینگستون انگلستان بسیار جمع و جور است.

موقعیت جغرافیایی این شهر بر روی رودخانه تیمز است که با دارا بودن خانه های قدیمی اش از جاذبه های توریستی انگلستان محسوب می شود. شهر کینگستون با دارا بودن فصل زمستان ملایم و تابستان های رنگارنگ محبوبیت خاصی بین دانشجویان دارد. هم چنین از نکات قابل توجه در معرفی این دانشگاه وجود رشته دانشگاهی سفرنامه نویسی است که کلاس هایش به مدت زمان دو ساعت در هفته و در طول یک سال برگزار می شود.

معرفی بریستول از دانشگاه های انگلستان ( Bristol University )

8 دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان
می توان بریستول را اولین دانشگاه بریتانیا نامید که در آن زنان با حقوقی برابر با مردان امکان تحصیل یافتند. هم چنین جالب است بدانید که اولین دپارتمان درام بریتانیا در دانشگاه بریستول پایه گذاری شده است. از افتخارات این دانشگاه انگلستان می توان به موفقیت های آن در زمینه های محیط زیستی اشاره کرد. بدین صورت تا به کنون توانسته است جایزه گرین ایمپکت (green impact award) و عنوان دانشگاه تجارت عادلانه را (fairtrade university) از آن کند.

موقعیت این دانشگاه انگلستان مرکز شهر بریستول در جنوب غربی انگلستان است. این شهر را می توان از پر رونق ترین و در عین حال آرام و پر از کافه و موزه های مختلف نام گذاری کرد. هم چنین در سال ۲۰۰۸ بریستول توانست به مرحله پایانی انتخاب پایتخت فرهنگی اروپا راه پیدا کند.

آشنایی با دانشگاه منچستر (University of Manchester )

8 دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان
از دانشگاه های انگلستان که بسیار معروف و مطرح است می توان دانشگاه منچستر را معرفی کرد.  منچستر با دارا بودن ۸۰۰۰دانشجوی بین المللی بیش ترین آمار را در گوناگونی جمعیت دارد.  از ویژگی ها و مزایای این دانشگاه این است که برای دانشجویان بین المللی اش تسهیلات به خصوصی در نظر گرفته است. جالب این که زمانی که شما وارد فرودگاه می شوید تمامی وسایلتان به عنوان یک دانشجوی بین المللی از سوی دانشگاه به محل اقامتتان به انتقال داده می شود.

هم چنین دانشگاه منچستر جهت جذب دانشجویان جلساتی را تحت عنوان ارائه اطلاعات در کشورهایی هم چون هنک کنگ، تایلند و برونئی برگزار می کند. اگر شهریه دانشگاه را پرداخته باشید مسکن و محل اقامت شما در این شهر و کشور تضمینی است.

منچستر جزو شهر های پرجنب و جوش در شمال غرب انگلیس است. تیم فوتبال ، هنر و معماری این شهر زبان زد خاص و عام است.

کالج لندن از برترین دانشگاه های انگلستان (University College Of London )

8 دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان

کالج لندن به عنوان دانشگاه جهانی لندن از محبوب ترین مکان های تحصیل در انگلستان در بین دانشجویان بین المللی است.  در فهرست Qs این دانشگاه هر ساله در لیست ده دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد. از ویژگی های خوب این دانشگاه کم جمعیت بودن کلاس های آن است به طوری که برای هر ۹ دانشجو یک استاد وجود دارد.  در حدود ۳۰ درصد دانشجویان کالج لندن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

UCL یا همان کالج لندن در محله بلومزبری شهر لندن واقع است از جذابیت های محوطه ای این دانشگاه می توان به وجود پارک زیبای ریجنت و موزه بریتانیا در نزدیکی آن اشاره کرد. لندن با دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان بهترین اوقات را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

دانشگاه ساوتهمپتون در انگلستان (University Southampton)

8 دانشگاه برتر انگلستان را بشناسید + معرفی دانشگاه های انگلستان

آخرین مورد از معرفی دانشگاه های انگلستان می توان به دانشگاه ساوتهمپتون پرداخت. با توجه به گزارش مجله تایمز انگلیس در سال ۲۰۱۲  ساوتهمپتون در جایگاه هفتم دانشگاه های انگلستان قرار گرفت .  هم چنین بهتر است بدانید که از حدود ۲۲۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه تقریبا ۵۰۰۰ نفر دانشجوی بین المللی هستند. از مزایای ساوتهمپتون  می توان به این موضوع اشاره کرد که فارغ التحصیل های آن تا مدت ۳ سال بعد از فراغت از تحصیل می توانند از مشاوره های حرفه ای مربوط به کار رشته خود بهره ببرند. هم چنین این دانشگاه انگلستان با بسیاری از مراکز پژوهشی در سراسر دنیا همکاری فشرده ای دارد.

موقعیت جغرافیایی شهر ساوتهمپتون سواحل جنوبی انگلستان است و در حال حاضر هم بسیاری از دیوارهای قدیمی آن پا برجا مانده اند. از جذابیت های گردشگری این شهر وجود فضاهای سبز و پارک های متعدد در آن است که لقب GREEN CITY را به خود اختصاص داده است.

امیدواریم با مطالعه اطلاعات ارائه شده در رابطه معرفی با دانشگاه های انگلستان بتوانید مناسب ترین و بهترین دانشگاه را برای تحصیل در انگلستان انتخاب نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *