کار دانشجویی در انگلستان + شرایط و مدارک مورد نیاز

توسط | شهریور ۴, ۱۳۹۷

کار دانشجویی در انگلستان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که اکثر دانشجویان با آن سر و کار دارند. اما این که شرایط کار در زمان تحصیل در انگلستان به چه صورت است و آیا می توان با کار دانشجویی در انگلیس از پس مخارج دانشگاهی و زندگی در این کشور بر آمد؟ همگی سوالاتی هستند که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته شده و پاسخ داده شده اند، در ادامه با ما همراه شوید تا با انتخاب درست کار دانشجویی شرایط آسانی را در انگلستان برای خود فراهم سازید.

دارندگان ویزای تحصیلی در انگلستان

افرادی که با داشتن ویزای تحصیلی در انگلستان اقدام به مهاجرت کرده اند ،می توانند بر اساس شرایط مشخص شده اقدام به انجام کار دانشجویی در انگلستان کنند.

براساس وزارت کشور انگلیس دانشجویان دارای ویزای تحصیلی می توانند در زمان تحصیلشان کار کنند.  اما از این نکته نیز غافل نشویم که این وزارت در آئین نامه تحصیلی خود به این صورت اشاره داشته است که :

هدف از ارائه ویزای تحصیلی به شما آمدن به انگلستان صرفا برای تحصیل است. اما شما اجازه کار در انگلستان را نیز دارید و هدف کلی از این مورد کسب درآمد در حین تحصیل است.

کار دانشجویی در انگلستان + شرایط و مدارک مورد نیاز

شرایط کار دانشجویی در انگلستان به چه صورت است؟

اگر در انگلستان مشغول تحصیل هستید با شرایط زیر می توانید برای خود کار دانشجویی مهیا کنید:

 1. تمامی دانشجویان آموزش عالی می توانند حداکثر بیست ساعت کار با حقوق یا کار بدون دست مزد در هفته را برای خود فراهم کنند.
 2. تمامی دانشجویان مرکز زبان می توانند برای ۱۰ ساعت در هفته خود کار با حقوق یا بدون مزد فراهم کنند.
 3. در ایام تعطیلات می توان به صورت تمام وقت کار کرد.
 4. در صورتی که جهت اجازه کار مثل ردیف ۲ در خواست نداده باشید، قادر به داشتن قرارداد دائمی (نا تمام) نخواهید بود.
 5. نباید خود اشتغالی کنید یا به عبارتی کار مستقل داشته باشید.
 6. نمی توانید به عنوان یک ورزشکار حرفه ای مانند مربی عمل کنید.

نکته!

با فراهم کردن کار دانشجویی در انگلستان می توان در حدود ششصد پوند از مخارج زندگی خود در انگلستان را تامین کرد.

هم چنین BRP خود را جهت اطمینان از شرایط کاری صحیح بررسی کنید. چنان چه وزارت کشور مرتکب اشتباهی شده باشد، بهتر است مجوز مهاجرتتان مورد اصلاح قرار گیرد وگرنه نمی توانید ۲۰ ساعت در هفته به عنوان کار دانشجویی در انگلستان را به دست آورید.

مهم ترین و معروف ترین سایت های کاریابی در انگلستان

مزایای کار دانشجویی در انگلستان

دانشجویان در انگلیس با به دست آوردن کار دانشجویی در این کشور مزایای مختلفی را به دست خواهند آورد که عبارتند از؛

 1. بخشی از مخارج زندگی را با این حقوق تامین می کنند.
 2. فرد محصل رزومه کاری اش پر بار شده و دارای سابقه کار می شود.
 3. دورنمای شغلی شخص با این کار پاره وقت تقویت می گردد.
 4. با کار دانشجویی در انگلستان دامنه روابط اجتماعی فرد گسترده شده و برنامه های آینده او هدایت می شود.
 5. درس ها و مهارت های آموزش داده شده در محل کار به مرحله اجرا در می آید.
 6. با انجام کارهای دانشجویی به اقتصاد محلی کمک می شود و کارفرماها و صاحبان کار از حسن و مزیت جذب دانشجویان آگاه می شوند.

نکته!

شما با داشتن ویزای دانشجویی کوتاه مدت در انگلستان قادر به یافتن کار نخواهید بود.

اما تعطیلات انگلستان چه موقع است و شما کی می توانید تمام وقت کار کنید؟

از ویژگی های کار دانشجویی در انگلستان این است که می توان در تعطیلات به صورت تمام وقت کار کرد. برای  مثال دانشجویان به هنگام تحصیل در انگلستان در کریسمس و عید پاک تعطیل می شوند. تمامی دانشجو ها در این ایام امکان کار کردن به صورت  تمام وقت را دارند.

چنان چه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دوازده ماهه یا سال دوم ۲۴ ماهه باشید ، زمان نگارش پایان نامه تان تا تاریخ اتمام رسمی دوره تحصیلی شما در CAS جزو زمان تعطیلات شما محسوب نمی شود. شما در زمان نگارش پایان نامه خود هم چنان در حال تحصیل در انگلستان هستید.

البته ذکر این مورد هم الزامی است که گروه دانشگاه  می تواند برای مدت چهار هفته در بازه زمانی نگارش پایان نامه به شما تعطیلات بدهد. در این تعطیلات می توانید به صورت تمام وقت کار کنید.

نکته!

پیش از آغاز به کار تمام وقت در انگلستان ابتدا لازم است تاییدیه تعطیلات خود را به اداره ثبت برسانید. این درخواست بسیار مهم و ضروری است. اداره ثبت نیز زمانی که از طرف کارکنان گروه دانشگاه ایمیلی را دریافت کرده باشند، اقدام به صدور تاییدیه تعطیلات می کنند.

نکته دوم!

اختلال در دوره تحصیل ناشی از یک دوره تعطیلات را نمی توان در درخواست تجدید نظر درباره تصمیم هیئت مدیره به کاربرد.

چنان چه گروه دانشگاه با درخواست تعطیلات شما موافقت کرد، از آن ها بخواهید ایمیلی با اطلاعات زیر به اداره ثبت بفرستند.

 1. نام و نام خانوادگی تان
 2. شماره LSE کارت شناسایی تان
 3. تاریخ چهارهفته ای تعطیلات شما

کار دانشجویی در انگلستان + شرایط و مدارک مورد نیاز

انجام کار تمام وقت دانشجویی در انگلستان

چنان چه شما در طول دوره نگارش پایان نامه تان بدون اجازه اقدام به انجام کار تمام وقت در انگلستان کنید با نقض شرایط ویزای تحصیلی خود مواجه خواهید شد. لطفا در این مورد  قوانین و احتیاط را لازمه کار خود قرار دهید.

اطلاعات لازم بعد از یافتن کار دانشجویی در انگلستان

شما بعد از این که کاری برای خود مهیا کردید بایستی نسبت به برخی حقوق و مسئولیت ها نیز آگاه شوید. برای این مورد و جهت کسب دقیق اطلاعات بهتر است به سایت www.nases.org.uk مراجعه کنید.

در کار دانشجویی در انگلستان نیاز به قرارداد است؟

صاحب کار یا به عبارت بهتر کارفرما باید پس از استخدام شخص تا پیش از سپری شدن هشت هفته از شروع کار فرد قرارداد را به او ارائه نماید. در این قرارداد شرح وظایف فرد، میزان حقوق و ساعات کاری درج می شود. طبق قانون کار در انگلستان هیچ کارفرمایی نمی تواند کارمندش را از کار کردن برای دیگران و کارفرمای دیگر منع کند.

امکان کار برای بیش از یک کارفرما وجود دارد؟

به طور کلی شما می توانید برای انجام کار دانشجویی در انگلستان ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و در این راستا می توانید با داشتن قراردادهای متعدد برای کارفرماهای مختلف کار کنید.  خود شما و کارفرماهایتان مسئول حصول اطمینان از عدم اطمینان کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته هستید.  به همین خاطر دقت لازم را در ثبت ساعات کاری خود داشته باشید تا بعدا دچار دردسر نشوید.

آیا در زمان دانشجویی در انگلستان می توان کار داوطلبانه کرد؟

تمایز قانونی بین کار داوطلبانه و کار دارای دستمزد وجود دارد. ولی به صورت کلی بهتر است برای پیش گیری از بروز هر نوع مشکلی کار داوطلبانه خود را به عنوان کار پاره وقت در نظر بگیرید و ساعات آن در هفته را بیست ساعت در نظر بگیرید. اگر کار پاره وقت دانشجویی هم دارید ، سعی کنید مجموع این کارها از ۲۰ ساعت بیش تر نشود.

 آیا کار دانشجویی در انگلستان نیاز به پرداخت مالیات دارد؟

کلیه افراد شاغل یعنی دانش آموزان و دانشجویان و سایرین همگی باید اقدام به پرداخت مالیات بر درآمد کنند میزان مالیات بر اساس درآمد شخص مشخص می شود.

امیدواریم با مطالعه موارد گفته شده  بتوانید بهترین و مناسب ترین کار دانشجویی در انگلستان را برای خود فراهم کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *