ویزای کاری انگلستان + قانون کار ، بیمه و دستمزد

توسط | مرداد ۲۵, ۱۳۹۷

انگلستان یکی از بهترین کشورها در راستای اجرای قوانین کاری به شمار می رود. به طوری که قانون کار در انگلستان به گونه ای است که هم از حقوق کارگر و هم از حقوق کارفرما به صورت مساوی حمایت می شود. به همین خاطر انگلیس جزو محبوب ترین مقاصد برای بیش تر مهاجرین به شمار می رود. . هم چنین از ویژگی های ممتاز این کشور می توان به تنوع شغلی فراوان در آن اشاره کرد. تمامی این دلایل باعث شده است تا عده ای از مهاجران از طریق اقدام به گرفتن به ویزای کاری انگلستان به این کشور مهاجرت کنند. در این مقاله با ما همراه شوید تا با قوانین کاری انگلستان بیش تر آشنا گردید.

دریافت ویزای کاری انگلستان

ویزای کاری انگلستان + قانون کار ، بیمه و دستمزد
انگلستان از نظر اقتصاد در دنیا در جایگاه خوبی قرار دارد و اجرا و پای بند بودن به این قوانین کاری نیز بسیار ضروری و حائز اهمیت است. هر گونه تخلف از این قوانین جرم تلقی می شود و عواقب بدی به دنبال دارد. به طور کلی نیز دریافت ویزای کار انگلستان بسیار سخت و دشوار است. به همین خاطر اکثر افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند اقدام به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان می کنند. بدین صورت پس از پایان تحصیلات خود در انگلستان اقدام به اخذ ویزای کاری در انگلستان می کنند.

نکته!

ذکر این نکته نیز الزامی است که دانشجویان در زمان تحصیل در انگلستان می توانند به صورت پاره وقت کار کنند.

قانون کار انگلستان به چه صورت است؟

ویزای کاری انگلستان + قانون کار ، بیمه و دستمزد
ساعات کاری در کشور انگلیس در مقایسه با سایر کشور های اتحادیه بیش تر است. هم چنین چهار هفته نیز به عنوان تعطیلات رسمی این کشور برای کارگران و کارمندان در نظر گرفته می شود.  در ادامه به جزئیات قوانین کاری انگلستان می پردازیم .

ساعات کاری و مرخصی در کشور انگلستان چه قدر است؟

قوانین ساعت کاری در این کشور به گونه ای است که کارگران دیگر مجبور به اضافه کاری نمی شوند. هم چنین تمامی کارگران می توانند از چهار هفته حق مرخصی با حقوق بهره مند شوند.

دستمزد و حقوق بر اساس قوانین کار در بریتانیا

حقوق و دست مزد بر اساس قانون کار در انگلستان برابر با کشورهای دیگر اتحادیه اروپا است.

بیمه ملی انگلستان

ویزای کاری انگلستان + قانون کار ، بیمه و دستمزد
تمامی کارگران و کارمندان در انگلستان باید  اقدام به پرداخت بیمه تامین اجتماعی کنند. و بدین صورت عضویت آن به صورت کسری از حقوق افراد است. هم چنین جالب است بدانید که در انگلستان پنج نوع بیمه تامین اجتماعی وجود دارد و مقدار این که فرد باید چه قدر بپردازد به نوع بیمه بستگی دارد.

نکته!

حق عضویت برای دست مزد های هفته ای به مبلغ شصت وشش پوند تعلق نمی گیرد.

مزایای بیمه اجتماعی انگلستان

 • کمک هزینه بیماری
 • امور درمانی
 • حق عائله مندی
 • کمک هزینه بیکاری
 • حقوق بازنشستگی
 • و …

میزان مالیات بر درآمد در انگلستان

میزان مالیات بر درآمد در انگلستان در مقایسه با سایر کشورها مانند آلمان،بلژیک و دانمارک کم تر است. اما مهم ترین نرخ های مالیات بر درآمد انگلستان شامل سه مورد زیر می شود که عبارتند از؛

 1. نرخ تخفیفی ده درصدی برای درآمدهای پایین تر از ۱۵۰۰ پوند
 2. نرخ پایه بیست و سه درصد برای درآمدهای ۱۵۰۱ تا ۲۸ هزار پوند
 3. نرخ پایه چهل درصد برای درآمدهای بیش تر از ۲۸هزار پوند

نکته!

اشخاصی که شغلشان به صورت آزاد است مالیاتشان را به دو صورت دو قسط در سال در پرداخت می کنند.

در کشوری مانند انگلستان زمانی که سرمایه ای بیش از ۷۱۰۰ پوند سود داشته باشد باید مالیات سود سرمایه را CGT بپردازد. ذکر این مورد نیز الزامی است که افراد بومی ساکن از پرداخت CG معاف هستند.

نوع قراردادهای استخدامی در انگلستان

ویزای کاری انگلستان + قانون کار ، بیمه و دستمزد
قراردادهای استخدامی در انگلیس یک نوع توافق حقوقی ضروری مابین کارفرما و کارمند  شناخته می شود. این قرارداد ها از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل یافته اند.

مهم ترین مواردی که در این قرارداد کاری در انگلستان به آن ها پرداخته می شوند، عبارتند از ؛

 • شرایط صریح
 • شرایط لازم برای اجرایی شدن قرارداد
 • شرایط متداول صنعت
 • شرایطی که عطف به اسناد دیگر در هر قراداد گنجانده می شود
 • شرایط مندرج در قانون

نکته در رابطه با قراردادهای کاری کتبی

تمامی شرایط نیاز به درج کتبی ندارند، ولی بایستی کلیه جزئیات کار در طی دو ماه به اطلاع کارکنان برسد.  چنان چه کارفرمایان و صاحبان کسب و کار تنهایی قرارداد را تغییر دهند ،کارمندان می توانند درخواست خسارت کرده و استعفای خود را اعلام بدارند و انفصال قانونی را در دادگاه مطرح کنند.

علاوه بر موارد گفته شده بعضی از شغل ها و کسب و کارها در انگلستان از حداقل دست مزد ثابتی برخوردار هستند. اما باز هم به علت برگزاری رفراندوم برگزیت در انگلستان و رای مردم به خروج این کشور از اتحادیه اروپا تغییرات مهمی در قوانین کار انگلستان رخ می دهد.

وضعیت شغل و شرايط كار در انگلستان سال ۲۰۱۸

ویزای کاری انگلستان + قانون کار ، بیمه و دستمزد
در جامعه امروزی انگلستان برخی از کارها بسیار پرتقاضا هستند و بیش تر شرکت ها به دنبال دانشجویان جوان و دارای شرایط برای مشاغل خالی هستند. در حال حاضر اگر شما یک حسابدار خبره هستید ،می توانید شغل مناسبی را در انگلستان برای خود جور کنید.

اما مشاغل مورد نیاز در انگلستان کدامند؟

کشور انگلیس در وضعیت فعلی در مشاغلی مانند مهندسی هوافضا ،متخصصان حمل ونقل ، تعمیر و نگه داری ساده پل دچار کمبود است. لازم به ذکر است که سال های طولانی تحصیل جهت ورود به حوزه مهندسی بسیار سخت به نظر می آید ولی بار تحصیلی آن در آخر به خوبی پرداخت می گردد.

به طور تقریبی ۳۰۰۰۰ یورو در سال برای پست های ورودی اولیه بیکاری در بریتانیا رو به کاهش ولی درخواست ویزای کار انگلستان رو به افزایش است. به همین خاطر در انگلستان به متخصصین در منابع انسانی جهت رسیدگی به برنامه های افزایش شغل و استخدام کارگران جدید نیاز است. چنین شغلی نیاز به روابط عمومی بالا و تعامل اجتماعی عالی دارد و در این راستا شما باید زبان انگلیسی را به طرزی عالی بلد باشید.

وضعیت شغل بازاریابی در انگلستان

ویزای کاری انگلستان + قانون کار ، بیمه و دستمزد
داشتن مهارت های ضروری بازاریابی جهت توسعه فرایند کسب و کار خیلی اهمیت دارد. در این کشور نیز نیاز به سرمایه گذاری در انگلستان و همین طور بازاریابان در انگلستان با بازار شغلی پر رونق در حال افزایش است. در همین زمینه متخصصان بازاریابی های گوناگون برای هر دو مهارت های تکنیکی کابردی و دانش آن ها در زمینه های استراتژی های بازاریابی خاص استخدام می گردند.

شغل بازاریابی در انگلستان درآمدی در حدود ۴۵۰۰۰ پوند در سال را به دنبال دارد. چنان چه در زمینه بازاریابی دیجیتال ماهر باشید به آسانی در انگلستان کار پیدا می کنید.

وضعیت رشته اقتصاد و حسابداری در انگلستان

رشته حسابداری از شغل های پر تقاضا در انگلستان است . حسابداری را می توان شغلی پایدار نامید .  دانشجویان حسابداری در انگلستان نیز می توانند به صورت پاره وقت کار کنند.

اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید ،بهتر است از طریق تحصیل در انگلستان اقدام به این کار کنید. انگلیس در رابطه با دادن ویزای کار بسیار سخت گیرانه عمل می کند و اکثر تقاضاهای کار را ریجت می کند. شما می توانید در ابتدا با هدف تحصیل به این کشور مهاجرت کرده و بعد به دنبال کار دانشجویی بوده و سپس اقدام به دریافت ویزای کار انگلستان کنید.

 

 

مطالب مرتبط

One thought on “ویزای کاری انگلستان + قانون کار ، بیمه و دستمزد

 1. مصطفی

  سلام
  بنده ۱۹سال سابقه بیمه در انگلستان دارم.
  اما حدود ۲۰ساله به ایران آمدم البته پاس انگلیسی هم دارم.
  آیا میتوانم از مزایای بیمه انگلستان استفاده کنم؟
  این مدتی که تو ایران بودم چطور؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *